Lukturu pulēšana

Gaisa plūsmas ietekmē, kas satur putekļus, smiltis un citas cietās daļiņas, kā arī sakarā ar sistemātisku mazgāšanu un gaismas iedarbību lukturi ar laiku zaudē savu caurspīdīgumu un gaismas caurredzamību, tā kļūstot tumšāki.

Iemesls ir mikrodefrkts, kas parādās luktura virsmas virspusē. Kā problēmas risinājums lukturi ir maināmi, bet tā ir diezgan dārga procedūra, vai arī tos var pulēt. Profesionāla automašīnas lukturu pulēšanas cena ir ievērojami zemāka par jaunu lukturu nomaiņu.

Pulēšanas būtībā slēpjas apstāklis, ka procedūras laikā tiek noņemts mikroslānis no luktura materiāla virskārtas. Tieši virskārtā uzkrājas defekti, kas izraisa optikas caurspīdīguma samazināšanos. Slānis būs tik plāns, ka tas neietekmēs fizikālās detaļas īpašības. Spīduma atjaunošana un caurredzamība tiek panākta, ar to, ka materiāla virsma ir līdzena, un tā vēl nav saskārusies ar ārējo faktoru iedarbību.

Plastmasas lukturu pulēšana

Plastmasas lukturu pulēšanas procedūra notiek trijos posmos:

 1. Apstrādājot ar rupju abrazīvu, iespējams noņemt slāni ar dziļiem defektiem, ja tādi eksistē uz pulējamās virsmas.
 2. Pulēšanas pastas ar smalku abrazīvus, kas ļauj panākt optimālu caurredzamību, likvidējot rupjā abrazīva pēdas.
 3. Finiša apstrāde ar speciālu polimēru sastāvu, kas aizpilda palikušos defektus pēc iepriekšējām darbībām.

Katrs nākamais posms notiek, izmantojot līdzekļus ar smalkāku abrazīvu. Un finiša posms ne tikai noņem mikroslāni, bet arī notīra bojājumu paliekas, piepildot tos ar speciālu sastāvu. Mūsu pieredzējušie meistari, autoservisā atgūst sākotnējo lukturu izskatu un optikas caurspīdīgumu īsākajā termiņā. Viss darbs, ar minimāliem luktura bojājumiem aizņemsies no pusstundas. Pat pie nopietnākiem un dziļākiem bojājumiem pulēšana aizņems aptuveni trīs stundas.
Lai noņemtu un nomainītu optiskās ierīces pret jaunām būs jāpatērē ne mazāk laika. Stikla lukturu pulēšana maz atšķiras no plastmasas lukturu pulēšanas. Ilgums un izmaksas šiem darbiem ir gandrīz identiskas.

Aizsargājoša lukturu pulēšana

Neskatoties uz zemajām izmaksām, dziļo stikla lukturu pulēšanu bieži veikt gribēsies ne katram autovadītājam. Taču skaidrs, ka faktori, kas ietekmē caurspīdīgumu nekur nepazūd. Ar laiku virsmu atkal sedz mikroskrambas. Kas detaļas virsmas var aizsargāt no bojājumiem? Papildu slānis, kas tiek pārklāts stiklam vai plastmasai:

 • plastmasas plēves;
 • lakas kārta.

To aizsardzības īpašības izpaužas dažādos veidos, bet būtība ir tā, ka detaļas materiāla vietā tiek bojāts un noņemts aizsargslānis.

Pirms lakošanas vai pārklājuma ar līmējamo plēvi jāievēro tā pati kārtība, kas pulēšanā:

 • slīpēšana;
 • pulēšana līdz caurspīdīgumam.

Nākamajā posmā materiāls pārklājas ar caurspīdīgu lakas kārtu, pulēšana vēlāk būs vieglāka un vienkāršāka, vai arī pārvilkt ar speciālu plēvīti, kuru vēlāk varēs viegli nomainīt.

Lukturu pulēšana zem lēcas

Optikas lēcas uzstādīšana – procedūra ir pietiekami sarežģīta. Tā pieprasa izveidot līdzenu un gludu virsmu detaļas iekšpusē, kam parasti ir reljefaina struktūru. Sarežģītība slēpjas apstāklī vienmērīgi noņemt izbīdījumus un nodrošināt pilnīgu caurredzamību stiklam vai plastmasai. Tā zona, kurā tiks instalēta lēca, rūpīgi jāslīpē ar abrazīvu līdz niecīgiem nelīdzenumiem. Abrazīvs padara materiālu praktiski necaurredzamu. Nākamais solis ir pulēšanu ar pakāpenisku abrazīva izmēra samazināšanos līdz sasniegts pilnīgs caurspīdīgums.

 • Lukturu tunings zem lēcas prasa pieredzi, uzmanīgu resursu un instrumentu izmantošanu. Tāpēc šādu procedūru var veikt tikai pieredzējis meistars:
 • stikls un plastmasa ir diezgan trausli materiāli, kas var tikt bojāti mehāniskas darbības laikā;
 • veicot procedūras nepieciešams nepārtraukti kontrolēt detaļas temperatūru, lai nesabojātu to;
 • jālieto profesionālie līdzekļi un instrumenti, nerekomendējams lietot sadzīves lietas, jo tās arī draud bojāt detaļu.

Miglas lukturu pulēšana

Miglas lukturi vairāk cieš to zemā novietojuma dēļ, atrodoties tuvāk ceļam. Tehnoloģiski miglas lukturu pulēšana neatšķiras no standarta procedūras auto optikai. Šīs apgaismes ierīces ir ļoti ieteicams aizsargāt uzklājot uz tām aizsargmateriālu.

Pieteikties uz auto lukturu pulēšanu varat mūsu auto servisā, zvanot mums vai mūsu mājas lapā.

Comments for this post are closed.